Boli Cię dolny odcinek kręgosłupa, gdy siedzisz przy biurku?
Brakuje Ci tchu?
Miewasz kurcze w łydkach?
Czujesz zmęczenie w barkach albo napięcie w szyi?
Zdrowa postawa
To cykl 7. lekcji somatycznych, podczas których będziemy się skupiać na tym jak naturalnie zmienić niezdrowe wzorce postawy, aby ciało uwolnić od stresu, zmęczenia i napięcia.
Utrzymanie zdrowej postawy – płynnego ruchu w stawach i elastycznej, sprężystej powięzi –
wymaga zmiany świadomości i nastawienia do swojego ciała.
Podczas warsztatu poznasz praktyki do zastosowania w życiu codziennym, do których potrzebna jest koncentracja, uwaga i oddech oraz brak pośpiechu. Wszystko po to, aby na co dzień Tobie żyło się lepiej, swobodniej i bez bólu. A dzięki temu z większą świadomością, swobodą, witalnością i poczuciem lepszego dobrostanu.
To jak traktujemy ciało w życiu codziennym i jak z niego korzystamy – gdy siedzimy, stoimy, poruszamy się czy odpoczywamy – ma ogromne znaczenie dla naszego poczucia komfortu, witalności i ogólnego dobrostanu.
Pojawiające się w ciele ból czy napięcie kumuluje się w powięzi, dając symptomy utraty równowagi przez ciało.
Powięź to tkanka, która nadaje naszemu ciału kształt i ma fundamentalne znaczenie dla zdrowia, dobrego samopoczucia, zakresu i swobody ruchów. Reaguje na chroniczny stres, choroby, urazy czy nieprawidłową postawę: odwadnia się, skraca i sztywnieje, wywołując w ciele napięcie lub ból.
Podczas warsztatu będziemy doświadczać kluczowych obszarów, w których kumulowane są napięcia, i rozwijać czucie jak świadomym ruchem i oddechem rozluźniać powięź w tych miejscach, aby powróciła witalność, wdzięk i efektywność ruchu. Inspiracją dla tego warsztatu jest praca Mary Bond – mojej mentorki, nauczycielki Rolf Movement, edukatorki, autorki wielu artykułów i książek na temat świadomości ciała i zdrowej postawy.
Droga powrotu do dobrego samopoczucia wiedzie przez poszerzenie samoświadomości ciała, które na nowo będzie odkrywać znaczenie równowagi i stabilności płynące z wewnętrznych doznań, a nie jak do tej pory z chronicznego napięcia ciała. To powolny proces powrotu do ciała, doświadczania jak zdrowo i prawidłowo używać ciała, aby osiągnąć stabilność bez napięcia i otwartość ciała bez kompresji. To podróż do odbudowania poczucia zaufania do własnego ciała i odkrywania jego możliwości.
Czego się nauczysz?
-
- Wygodnie, bezboleśnie i zdrowo siedzieć, bo pokażę Ci jak układać miednicę (i nie
tylko), gdy siedzisz, ale też gdy stoisz, - Poprawisz postawę w siedzeniu, staniu, chodzeniu, podczas wykonywania drobnych
codziennych czynności, - Zdecydowanie ograniczysz i zredukujesz napięcia w tyle pleców, miednicy, barkach,
szyi i żuchwie, - Poszerzysz świadomość ciała i poczucie stabilności płynące z wewnętrznych doznań, a
nie jak do tej pory z chronicznego napięcia ciała, - Poprawisz wzorzec oddechowy, to znaczy zaczniesz oddychać zarówno brzuchem jak i
klatką piersiową, poczujesz płynący oddech w twoim ciele, - Odnajdziesz wewnętrzny spokój,
- Zmniejszysz odczucia stresowe,
- Odzyskasz poczucie równowagi w ciele, mimo asymetrii ciała.
- Wygodnie, bezboleśnie i zdrowo siedzieć, bo pokażę Ci jak układać miednicę (i nie
WARSZTAT składa się 7. lekcji:
- Podstawy zdrowej postawy (miednica), czyli jak zdrowo siedzieć? jak zdrowo stać?
- Zdrowe oddychanie (przepona, klatka piersiowa, szyja) – odkrywanie swojego wzorca oddechowego, napięć, miejsc niedostępnych i wprowadzanie tam oddechu i uważności. Medytacja zdrowego oddechu.
- Wewnętrzny trzon/rdzeń (głęboki mięsień poprzeczny brzucha) – gdzie znaleźć zdrową stabilność i oparcie w ciele? Jak kompensujemy brak wewnętrznej stabilności? jak nawiązać i utrzymać kontakt ze swoim rdzeniem? jak wykorzystać to w codziennym życiu?
- Skrzydła, czyli łopatki, barki, ramiona i ręce – jak pożegnać napięcie w barkach, ramionach, szyi? jak zbudować wsparcie dla łopatek? i dla całej obręczy barkowej?
- Stopy obudzone – jak odzyskać kontakt stóp z ziemią, naoliwić stawy, poczuć lekkość w chodzeniu.
- Głowa, twarz, szczęka, język, oczy – jak odpuścić napięcia, aby nie bolała głowa, szczęka i szyja?
- Lekki chód – elastyczny kręgosłup, czyli jak zadbać o jego zdrowie.
INWESTYCJA
75 minut x 7 lekcji = 385 pln; z dostępem do nagrania na zawsze: 490 pln
CZAS
Pierwsza lekcja zaczyna się 16 lutego 2022 o g.20.00
Spotykamy się w każdą kolejną środę aż do 30 marca, zawsze o 20.00.
GDZIE?
Spotkamy się na platformie Zoom. Linka otrzymasz w mailu na dwa dni przed rozpoczęciem pierwszej lekcji. Oczywiście, po zarejestrowaniu się na warsztat i wpłaceniu zaliczki.
REJESTRACJA
Aby się zarejestrować, proszę wypełnij formularz poniżej.
Po wysłaniu formularza otrzymasz mejla potwierdzającego rejestrację. Sprawdź czy mejl nie wylądował w spamie!
Następnie dokonaj opłaty rezerwującej miejsce w wysokości 70 pln. Dane do przelewu znajdziesz w mejlu. Resztę opłaty za udział w warsztatach dokonasz po pierwszych zajęciach.
Aby warsztat się odbył, powinno zgłosić się co najmniej 6 osób. Jeśli nie zbierze się odpowiednia liczba zainteresowanych, zwrócę pieniądze na Twoje konto.
Administratorem danych w rozumieniu ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie
danych osobowych (tekst jedn.: Dz. U. 2014 r., , poz. 1182 ze zm.) jest Rolfing Studio ul. Wawelska 40 m2, 02-067 Warszawa. Będziemy przetwarzać Twoje dane podane w formularzu w celu udostępnienia materiałów oraz w celu komunikacji handlowej drogą elektroniczną i do kontaktu telefonicznego.
Możesz zgłosić sprzeciw wobec otrzymywania informacji handlowych drogą elektroniczną w każdej chwili, pisząc na info@rolfing-warszawa.pl. Jeżeli podałeś swój numer telefonu, ale zdecydujesz się odwołać swoją zgodę na komunikację tym kanałem, również napisz na info@rolfing-warszawa.pl. Pełna informacja o regułach przetwarzania Twoich danych dostępna jest na www.rolfing-warszawa.pl