+48 602 818 713  |  Warszawa, ul. Ptasia 2 m 28  |  info@rolfing-warszawa.pl

Rolfing® Integracja Strukturalna to metoda manualnej pracy z ciałem skoncentrowana na tkance powięziowej – poprawia strukturę ciała, koryguje sylwetkę i optymalizuje koordynację ruchową..

Rolfing® znacząco redukuje lub eliminuje powstałe w ciele napięcia, sztywność i ból. Dzięki wykorzystaniu plastycznych właściwości tkanki powięziowej możliwy jest wpływ na procesy adaptacyjne tkanek oraz zmiany wzorca postawy, i odnalezienie nowej równowagi w ciele.

Rolfing® przywraca ciału właściwą równowagę oraz pełną integrację wszystkich jego części, co klienci opisują jako ustąpienie dolegliwości i bólu, a dodatkowo jako poczucie większej przestrzeni i lekkości w ciele, pojawienie się nowych zakresów ruchowych, zwiększenie świadomości ciała, wzrost energii i witalności oraz poprawę samopoczucia.

Rolfing® postrzega ciało jako żywą strukturę, elastyczną i harmonijną, która dopasowuje się do zachodzących zmian: fizycznych, emocjonalnych czy psychicznych. Każdy z nas przechodzi różne choroby, doświadcza emocjonalnego wyczerpania, ulega kontuzjom lub wypadkom, a wiele osób ma wady postawy wynikające ze złych nawyków.

W rezultacie tych zdarzeń z upływem czasu nasze ciało traci swoją geometrię i staje się niedopasowane, a zewnętrzne siły takie jak grawitacja osłabiają je dalej. Ten konflikt odczuwamy jako ból, chroniczne napięcie czy stres i spadek energii.

Po lewej stronie widzimy młodą osobę, której sylwetka straciła naturalną geometrię:

  • głowa wychylona do przodu
  • skrócona szyja
  • zapadnięta klatka piersiowa
  • barki zaokrąglone
  • miednica przechylona zbyt mocno do przodu
  • przeprostowane kolana
  • płaskie stopy

W tej postawie możemy rozpoznać sylwetkę charakterystyczną dla naszych czasów. Zdjęcie zostało wykonane przed pierwszą sesją.

Po prawej stronie widzimy tę samą osobę po serii dziesięciu sesji. Sylwetka odzyskała naturalną równowagę, harmonię i wdzięk. Po odzyskaniu integracji ciało nie musi już walczyć z grawitacją. Dzięki zaistniałemu procesowi napięcie w mięśniach i powięzi oraz stres zostały uwolnione, a ból, sztywność ruchów i wyczerpanie przezwyciężone.

Rolfing® Integracja Strukturalna poprzez edukację ruchową może zmienić wzorce postawy (czyli to jak np. siedzimy, chodzimy, wstajemy, etc), które doprowadziły do problemów i pojawienia się bólu lub dyskomfortu.

Dowiedz się więcej:
https://www.rolf.org
http://rolfing.org

Czytaj dalej…